راهکارها
بازارچه ابری
Arvan Docs

مستندات فنی

دسترسی به تمامی مستندات محصولات ابر آروان

Categories
Close
دسته‌بندی‌های سایت مشاهده دسته‌بندی‌ها بستن دسته‌بندی‌ها

مشاهده همه دسته‌ها All Categories

اتصال با سرورهای OwnCloud دیگر

Time To Read ۲ دقیقه
Date ۲۲ بهمن ۱۳۹۸

 از قابلیت federated sharing پشتیبانی می‌کند. یعنی شما می‌توانید با سایر سرورهای ownCloud، به یک سرور ownCloud متصل شوید تا فایل‌هایی را بین آن‌ها جابه‌جا کنید. این قابلیت از نسخه‌ی 9 به بعد ownCloud به‌شکل پیش‌فرض فعال است.

نکته: برای استفاده از قابلیت Federated sharing، تمامی سرورهایی که می‌خواهند از آن استفاده کنند و با هم تبادل اطلاعات داشته باشند باید عمومی باشند.

برای استفاده از این قابلیت اطمینان حاصل کنید که سرور ownCloud شما فعال است و اطلاعات مربوط به سرور ownCloud دیگر را در اختیار دارید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

  • وارد سرور ownCloud خود شوید.
  • از منوی Files –> All Files آن فایلی را پیدا کنید که قصد به اشتراک‌گذاری آن را دارید. روی علامت Share کنار نام فایل کلیک کنید.

در پنل جانبی Sharing گزینه‌ی Share link را تیک بزنید و آدرسی را کپی کنید که نمایش داده می‌شود. این آدرس را برای کاربری بفرستید که می‌خواهید فایل را با او به اشتراک بگذارید.

کسی که لینک فایل به اشتراک‌گذاری شده را دارد، باید مراحل زیر را دنبال کند:

  • آدرس مذکور را در مرورگر وارد کنید و وارد صفحه‌ی مربوطه شوید.
  • روی دکمه‌ی Add your ownCloud کلیک و آدرس سرور ownCloud مقصد را وارد کنید (سروری که قرار است فایل با آن به اشتراک گذاشته شود).

سرور مبدا سعی می‌کند به سرور مقصد متصل شود و فایل مذکور را با آن به اشتراک بگذارد. ممکن است لازم باشد که دریافت‌کننده به سرور مقصد وارد شود و عملیات اشتراک‌گذاری را تایید کند.

اگر عملیات با موفقیت انجام شود، کاربر مقصد می‌تواند فایل به اشتراک گذاشته شده را در بخش Files –> Shared with you مشاهده کند.

شما می‌توانید هر زمان که بخواهید تیک Share link در پنل جانبی فایل به اشتراک گذاری شده را بردارید و عملیات اشتراک‌گذاری را لغو کنید.