راهکارها
بازارچه ابری
Arvan Docs

مستندات فنی

دسترسی به تمامی مستندات محصولات ابر آروان

Categories
Close
دسته‌بندی‌های سایت مشاهده دسته‌بندی‌ها بستن دسته‌بندی‌ها

مشاهده همه دسته‌ها All Categories

ارتقای ResourceSpace

Time To Read < ۱ دقیقه
Date ۲۷ امرداد ۱۴۰۰

توصیه‌ی اکید می‌کنیم که پیش از آغاز فرآیند به‌روزرسانی، یک نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید. اگر داده‌های با اهمیتی دارید، توصیه می‌کنیم که ابتدا یک نسخه‌ی پشتیبان ایجاد کرده و سپس یک بار آن را بازیابی کنید تا مطمئن شوید همه‌چیز درست کار می‌کند.

برای ارتقای اپلیکیشن بدون هیچ تغییری در ملحقات آن، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • از استک پشتیبان‌گیری کنید تا اگر مشکلی پیش آمد بتوانید نسخه‌ی پیشین را بازیابی کنید. مهم‌ترین فایل، فایل /opt/bitnami/apps/resourcespace/htdocs/include/config.php است که تمام تنظیمات پیکربندی ResourceSpace را در خود ذخیره می‌کند.
  • تمام سرویس‌ها را متوقف کنید.
sudo /opt/bitnami/ctlscript.sh stop
  • آخرین نسخه‌ی ResourceSpace را از وب‌سایت رسمی دانلود کنید.
cd /home/bitnami
wget http://www.resourcespace.org/downloads/ResourceSpaceVERSION.zip
  • تمام فایل‌های نسخه‌ی جدید را در مسیر /opt/bitnami/apps/resourcespace/htdocs روی فایل‌های نسخه‌ی قدیمی کپی کنید. به جای این کار می‌توانید ابتدا فایل‌ها قدیمی را حذف کنید (به جز فایل‌های موجود در دایرکتوری /filestore) و فایل‌های جدید را در دایرکتوری /opt/bitnami/apps/resourcespace/htdocs کپی کنید تا اگر بعضی از فایل‌ها در نسخه‌ی جدید پوشه‌هایشان تغییر کرده باشد، دو نسخه از یک فایل نداشته باشید.
  • موقع اجرای دستور زیر اگر برایتان پیام تأییدیه‌ی کپی روی فایل‌های قدیمی ظاهر شد، گزینه‌ی A [overwrite all files] را انتخاب کنید.
unzip /home/bitnami/ResourceSpaceVERSION.zip
rm ResourceSpaceVERSION.zip
  • تمام فایل‌هایی را که شامل تغییرات لوکال هستند از نسخه‌ی پشتیبان‌تان کپی کنید (مثلا config.php یا title.gif یا فایل‌های دیگر).
  • سرویس‌ها را دوباره راه‌اندازی کنید.
sudo /opt/bitnami/ctlscript.sh start