راهکارها
بازارچه ابری
Arvan Docs

مستندات فنی

دسترسی به تمامی مستندات محصولات ابر آروان

Categories
Close
دسته‌بندی‌های سایت مشاهده دسته‌بندی‌ها بستن دسته‌بندی‌ها

مشاهده همه دسته‌ها All Categories

ایمن‌سازی PhpMyAdmin برای Simple Machines Forum

Time To Read ۲ دقیقه
Date ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

نکته: ما در حال تغییر ساختار فایل و پیکربندی بسیاری از استک‌های بیتنامی هستیم. در نتیجه‌ی این تغییرات، مسیر فایل‌هایی که در این آموزش به آن‌ها اشاره شده ممکن است تغییر کند که این موضوع هم بستگی دارد که استک بیتنامی شما از پکیج‌های سیستمی نیتیو لینوکس استفاده می‌کند (رویکرد A) یا نسخه‌ای self-contained است (رویکرد B). برای تشخیص نوع استک‌تان و انتخاب رویکرد متناسب، دستور زیر را اجرا کنید:

test ! -f "/opt/bitnami/common/bin/openssl" && echo "Approach A: Using system packages." || echo "Approach B: Self-contained installation."

خروجی این دستور نشان می‌دهد که اپلیکیشن شما از کدام رویکرد (A یا B) استفاده می‌کند و به شما کمک می‌کند که در این راهنما مسیر، پیکربندی و دستورات متناسب با آن را انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر راجع به این تغییرات، به بخش سوالات رایج مراجعه کنید.

اگر بخواهید می‌توانید با فعال‌سازی سیستم احراز هویت آپاچی برای دسترسی به phpMyAdmin، یک لایه‌ی امنیتی اضافه ایجاد کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:

  • فایل پیکربندی آپاچی برای اپلیکیشن phpMyAdmin را ویرایش و خطوط زیر را داخل بخش Directory اضافه کنید:

نکته: فایل پیکربندی آپاچی برای phpMyAdmin را با توجه به نوع اپلیکیشن‌تان، در یکی از محل‌های زیر پیدا خواهید کرد:

    • رویکرد A (اپلیکیشن‌هایی که از پکیج‌های سیستمی لینوکس استفاده می‌کنند): /opt/bitnami/apache2/conf/bitnami/phpmyadmin.conf

    • رویکرد B (اپلیکیشن‌هایی Self-contained هستند): /opt/bitnami/apps/phpmyadmin/conf/httpd-app.conf

AuthType Basic AuthName phpMyAdmin AuthUserFile “/opt/bitnami/apache2/users” Require valid-user
  • رمز عبور دسترسی به phpMyAdmin را با استفاده از دستور زیر تغییر دهید یا تعیین کنید. به جای PASSWORD رمز عبور جدیدتان را بنویسید:
sudo /opt/bitnami/apache2/bin/htpasswd -cb /opt/bitnami/apache2/users administrator PASSWORD
  • آپاچی را دوباره راه‌اندازی کنید تا تغییرات اعمال شود:
sudo /opt/bitnami/ctlscript.sh restart apache

از این پس هنگام تلاش برای دسترسی به phpMyAdmin از کاربران خواسته می‌شود که دوبار لاگین کنند. دفعه‌ی اول با نام کاربری administrator و دفعه‌ی دوم با نام کاربری root. رمز عبور نام کاربری اول همان رمز عبوری است که در گام دوم این آموزش تعیین کردید. رمز عبور نام کاربری دوم را می‌توان از کنترل پنل سرور به دست آورد.