راهکارها
بازارچه ابری
Arvan Docs

مستندات فنی

دسترسی به تمامی مستندات محصولات ابر آروان

Categories
Close
دسته‌بندی‌های سایت مشاهده دسته‌بندی‌ها بستن دسته‌بندی‌ها

مشاهده همه دسته‌ها All Categories

درک پیکربندی پیش‌فرض Apache برای Tiki Wiki

Time To Read ۲ دقیقه
Date ۲۰ مهر ۱۴۰۰

نکته: ما در حال تغییر ساختار فایل و پیکربندی بسیاری از استک‌های بیتنامی هستیم. در نتیجه‌ی این تغییرات، مسیر فایل‌هایی که در این آموزش به آن‌ها اشاره شده ممکن است تغییر کند که این موضوع هم بستگی دارد که استک بیتنامی شما از پکیج‌های سیستمی نیتیو لینوکس استفاده می‌کند (رویکرد A) یا نسخه‌ای self-contained است (رویکرد B). برای تشخیص نوع استک‌تان و انتخاب رویکرد متناسب، دستور زیر را اجرا کنید:

test ! -f "/opt/bitnami/common/bin/openssl" && echo "Approach A: Using system packages." || echo "Approach B: Self-contained installation."

خروجی این دستور نشان می‌دهد که اپلیکیشن شما از کدام رویکرد (A یا B) استفاده می‌کند و به شما کمک می‌کند که در این راهنما مسیر، پیکربندی و دستورات متناسب با آن را انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر راجع به این تغییرات، به بخش سوالات رایج مراجعه کنید.

رویکرد A: اپلیکشین‌هایی که از پکیج‌های سیستمی استفاده می‌کنند

اپلیکیشن‌های بیتنامی به صورت پیش‌فرض در http://SERVER-IP در دسترس‌اند.

فایل /opt/bitnami/apache2/conf/httpd.conf شامل پیکربندی سرور آپاچی است. این فایل به صورت پیش‌فرض پیکربندی‌های اضافه را از محل‌های زیر بارگذاری می‌کند:

  • فایل /opt/bitnami/apache2/conf/bitnami/bitnami.conf هاست مجازی اصلی را تعریف می‌کند که وب سرور آپاچی از آن برای پاسخ به درخواست‌های HTTP استفاده خواهد کرد.
  • فایل /opt/bitnami/apache2/conf/bitnami/bitnami-ssl.conf هاست مجازی اصلی را تعریف می‌کند که وب سرور آپاچی از آن برای پاسخ به درخواست‌های HTTPS استفاده خواهد کرد.
  • فایل‌های درون دایرکتوری /opt/bitnami/apache2/conf/vhosts هاست‌های مجازی اضافی را تعریف می‌کنند.

رویکرد B: اپلیکیشن‌های Self-contained بیتنامی

اپلیکیشن‌های بیتنامی به صورت پیش‌فرض در http://SERVER-IP/APP در دسترس‌اند.

دو فایل وجود دارد که حاوی پیکربندی سرور آپاچی هستند:

  • فایل /opt/bitnami/apache2/conf/httpd.conf که فایل پیکربندی اصلی آپاچی است.
  • فایل /opt/bitnami/apache2/conf/bitnami/bitnami.conf که تعریف می‌کند سرور آپاچی برای هر اپلیکیشن باید کدام پیکربندی را بارگذاری کند. درون این فایل به دو فایل زیر ارجاع داده شده است:
    • فایل /opt/bitnami/apache2/conf/bitnami/bitnami-apps-prefix.conf که حاوی لیست اپلیکیشن‌هاست.
    • فایل /opt/bitnami/apache2/conf/bitnami/bitnami-apps-vhosts.conf که تعریف می‌کند کدام اپلیکیشن‌ها نیاز به اجرا در هاست مجازی متفاوتی دارند.