راهکارها
بازارچه ابری
Arvan Docs

مستندات فنی

دسترسی به تمامی مستندات محصولات ابر آروان

Categories
Close
دسته‌بندی‌های سایت مشاهده دسته‌بندی‌ها بستن دسته‌بندی‌ها

مشاهده همه دسته‌ها All Categories

درک پیکربندی پیش‌فرض MariaDB برای ReportServer Community

Time To Read ۲ دقیقه
Date ۲۸ امرداد ۱۴۰۰

نکته: ما در حال تغییر ساختار فایل و پیکربندی بسیاری از استک‌های بیتنامی هستیم. در نتیجه‌ی این تغییرات، مسیر فایل‌هایی که در این آموزش به آن‌ها اشاره شده ممکن است تغییر کند که این موضوع هم بستگی دارد که استک بیتنامی شما از پکیج‌های سیستمی نیتیو لینوکس استفاده می‌کند (رویکرد A) یا نسخه‌ای self-contained است (رویکرد B). برای تشخیص نوع استک‌تان و انتخاب رویکرد متناسب، دستور زیر را اجرا کنید:

test ! -f "/opt/bitnami/common/bin/openssl" && echo "Approach A: Using system packages." || echo "Approach B: Self-contained installation."

خروجی این دستور نشان می‌دهد که اپلیکیشن شما از کدام رویکرد (A یا B) استفاده می‌کند و به شما کمک می‌کند که در این راهنما مسیر، پیکربندی و دستورات متناسب با آن را انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر راجع به این تغییرات، به بخش سوالات رایج مراجعه کنید.

حساب‌های کاربری پیش‌فرض MariaDB و امتیازاتشان

Grant Table‌ها، حساب‌های کاربری اولیه‌ی MariaDB و سطوح دسترسی‌شان را تعریف می‌کنند. پیکربندی پیش‌فرض شامل موارد زیر است:

  • یک حساب کاربری ممتاز با نام کاربری root. کاربر root دسترسی از راه دور به پایگاه داده را دارد.
  • کاربری ناشناس بدون دسترسی از راه دور به سرور پایگاه داده. این کاربر تنها می‌تواند از دستگاهی لوکال متصل شود و تنها کاربرد آن در آزمایش‌ها است.
  • یک پایگاه داده‌ی test که تنها کاربرد آن در آزمایش‌ها است.

برای سرورهای مورد استفاده در مرحله‌ی بهره‌برداری، نگاهی به این توصیه‌ها بیندازید.

نسخه‌ی MariaDB

برای بررسی نسخه‌ی MariaDB، دستور زیر را اجرا کنید:

mysqld --version

پورت MariaDB

3306 پورت پیش‌فرض MariaDB است.

فایل پیکربندی MariaDB

فایل پیکربندی MariaDB در یکی از محل‌های زیر و روی هاست سرور پایگاه داده‌ی MariaDB قرار دارد:

  • برای آن دسته از اپلیکیشن‌های بیتنامی که از رویکرد A استفاده می‌کنند (از پکیج‌های سیستمی لینوکس استفاده می‌کنند): /opt/bitnami/mariadb/conf/my.cnf
  • برای آن دسته از اپلیکیشن‌های بیتنامی که از رویکرد B استفاده می‌کنند (self-contained هستند): /opt/bitnami/mariadb/my.cnf

مستندات رسمی MariaDB اطلاعات ریزتری از نحوه‌ی پیکربندی پایگاه داده‌ی MariaDB دارد.

فایل لاگ MariaDB

فایل log-error حاوی اطلاعاتی است که نشان می‌دهد چه زمانی MariaDB شروع به کار کرده و چه زمانی متوقف شده است و همچنین اگر حین کار سرور خطایی حیاتی رخ داده باشد، در این فایل ثبت می‌شود. اگر MariaDB متوجه شود که جدولی نیاز به بررسی یا تعمیر خودکار دارد، پیامی در فایل لاگ خطا نوشته می‌شود.

این فایل را در یکی از محل‌های زیر و روی هاست سرور پایگاه داده‌ی MariaDB پیدا می‌کنید:

  • برای آن دسته از اپلیکیشن‌های بیتنامی که از رویکرد A استفاده می‌کنند (از پکیج‌های سیستمی لینوکس استفاده می‌کنند): /opt/bitnami/mariadb/logs/mysqld.log
  • برای آن دسته از اپلیکیشن‌های بیتنامی که از رویکرد B استفاده می‌کنند (self-contained هستند): /opt/bitnami/mariadb/data/mysqld.log