راهکارها
بازارچه ابری
Arvan Docs

مستندات فنی

دسترسی به تمامی مستندات محصولات ابر آروان

Categories
Close
دسته‌بندی‌های سایت مشاهده دسته‌بندی‌ها بستن دسته‌بندی‌ها

مشاهده همه دسته‌ها All Categories

سوار کردن اپلیکیشن بر LAMP

Time To Read ۲ دقیقه
Date ۲۵ بهمن ۱۳۹۸

شما می‌توانید چندین ماژول اپلیکیشن را روی LAMP نصب کنید. بنابراین تمام اپلیکیشن‌های Bitnami که قصد اجرای آن‌ها را دارید از یک سرور Apache، MySQL یا PostgreSQL و PHP به‌شکل اشتراکی استفاده می‌کنند. این کار در فضای مورداستفاده صرفه‌جویی می‌کند و عملکرد را بهبود می‌بخشد.

شما می‌توانید هر اپلیکیشن Bitnami را که بر پایه‌ی PHP است دانلود و روی LAMP نصب کنید. 

پس از این‌که ماژول مورد نظر خود را انتخاب کردید، برای نصب آن گام‌های زیر را دنبال کنید:

  • وارد پوشه‌ای موقتی شوید، ماژول را دانلود و آن را آماده‌ی عملیات کنید. سپس اسکریپت نصب را از کنسول سرور اجرا کنید. برای نمونه اگر قصد نصب “لمپ” را دارید باید از دستوراتی مشابه زیر استفاده کنید:

cd /tmp

wget https://downloads.bitnami.com/files/stacks/LAMP/X.Y.Z/bitnami-LAMP-X.Y.Z-module-linux-x64-installer.run

chmod +x ./bitnami-LAMP-X.Y.Z-module-linux-x64-installer.run

sudo ./bitnami-LAMP-X.Y.Z-module-linux-x64-installer.run

نکته: آدرس دانلود ماژول و نام نصب‌کننده ممکن است با توجه به اپلیکیشن و نسخه‌ای که قصد نصب آن را دارید متفاوت باشد. مطمین شوید که آدرس و نام نصب‌کننده‌ی صحیح را وارد کرده‌اید.

نکته: Bitnami هر دو نسخه‌ی 32 و 64 بیتی اپلیکیشن‌ها را ارایه می‌دهد، پس نسخه‌ی مناسب پلتفرم‌ خود را انتخاب کنید. اگر از نسخه‌ی سیستم‌عامل خود آگاهی ندارید، از دستور uname -a استفاده کنید.

  • هنگام فرآیند نصب، باید دایرکتوری نصب LAMP را مشخص کنید. دایرکتوری نصب به‌شکل پیش‌فرض /opt/bitnami است.
  • هنگام فرآیند نصب، باید رمز عبور فعلی مدیر پایگاه داده را نیز وارد کنید (برای پایگاه داده‌های MySQL رمز عبور کاربر root و برای پایگاه‌ داده‌های PostgreSQL رمز عبور کاربر postgres). این رمز عبور بخشی از گواهینامه‌ی اپلیکیشن است. 
  • هنگام فرآیند نصب، از شما خواسته می‌شود که یک حساب مدیر برای اپلیکیشن‌ بسازید. برای این کار از شما نام کاربری و/یا یک آدرس ایمیل خواسته می‌شود. برخی اپلیکیشن‌ها از شما می‌خواهند که رمز عبوری نیز تعیین کنید.

نکته: اگر هنگام ایجاد حساب کاربری مدیر از شما رمز عبور درخواست نشد، رمز عبور حساب به‌شکل خودکار برابر همان رمز عبور مدیر پایگاه داده خواهد بود که در مرحله‌ی پیش وارد کردید. پس از نصب کامل اپلیکیشن می‌توانید این تنظیم پیش‌فرض را از پنل مدیریتی تحت وب اپلیکیشن تغییر دهید.

پس از اتمام فرآیند نصب، با وارد کردن آدرس http://SERVER-IP/APPNAME در مرورگر به اپلیکیشن نصب شده دسترسی پیدا کنید. برای نمونه، برای دسترسی به “لمپ” کافی است آدرس http://SERVER-IP/LAMP را وارد کنید. برای دسترسی به پنل مدیریتی اپلیکیشن یا پیش‌خوان تحت وب از گواهی‌نامه‌های حساب کاربری مدیر که هنگام فرآیند نصب وارد کردید، استفاده کنید.

برای این‌که به جای http://SERVER-IP/APPNAME  اپلیکیشن نصب شده را از هاست مجازی اجرا کنید، از فایل پیکربندی آپاچی conf/httpd-vhosts.conf استفاده و براساس این آموزش اپلیکیشن‌ خود را برای استفاده از هاست مجازی پیکربندی کنید.