راهکارها
بازارچه ابری
Arvan Docs

مستندات فنی

دسترسی به تمامی مستندات محصولات ابر آروان

Categories
Close
دسته‌بندی‌های سایت مشاهده دسته‌بندی‌ها بستن دسته‌بندی‌ها

مشاهده همه دسته‌ها All Categories

نصب پلاگین WP-DBManager در WordPress

Time To Read < ۱ دقیقه
Date ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

اگر می‌خواهید WP-DBManager را نصب کنید، لازم است که دایرکتوری /opt/bitnami/apps/wordpress/htdocs/wp-content/backup-db را ایجاد کنید. برای این کار باید با SSH به سیستم‌ خود متصل و دستور زیر را اجرا کنید:

mkdir /opt/bitnami/apps/wordpress/htdocs/wp-content/backup-db

پس از اجرای دستور باید htaccess ساخته شده به‌وسیله‌ی پلاگین را به فایل htaccess.conf اضافه و یک فایل خالی .htaccess در دایرکتوری backup-db ایجاد کنید تا بررسی‌های اولیه‌ی پلاگین را پشت سر بگذارید. برای این کار دستورات زیر را اجرا کنید:

echo '<Directory "/opt/bitnami/apps/wordpress/htdocs/wp-content/backup-db">' >> /opt/bitnami/apps/wordpress/conf/htaccess.conf cat /opt/bitnami/apps/wordpress/htdocs/wp-content/plugins/wp-dbmanager/htaccess.txt >> /opt/bitnami/apps/wordpress/conf/htaccess.conf echo "" >> /opt/bitnami/apps/wordpress/conf/htaccess.conf echo '</Directory>' >> /opt/bitnami/apps/wordpress/conf/htaccess.conf touch /opt/bitnami/apps/wordpress/htdocs/wp-content/backup-db/.htaccess

در نهایت بعد از این‌که پلاگین را در پیشخوان وردپرس‌ فعال کردید، باید مطمین شوید که در بخش DB Option پلاگین، مسیر mysql و mysqldump صحیح وارد شده باشد. برای نمونه از این مسیرها استفاده کنید:

 /opt/bitnami/mysql/bin/mysql و /opt/bitnami/mysql/bin/mysqldump.